
Jedna z najbardziej znanych „wieczorynek” – Smerfy otrzyma jeszcze w tym roku nową grę pt. The Smurfs: Mission Vileaf ogłosiły Microids i OSome Studio.
https://twitter.com/Microids_off/status/1380173755473924100
The Smurfs: Mission Vileaf to przygodowa platformówka 3D, która ukaże się na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC jeszcze w 2021 roku. Na dokładną datę premiery przyjdzie nam jeszcze poczekać. I to w sumie tyle czego aktualnie dowiedzieliśmy się w temacie tego projektu.
Ponadto Microids ujawniło, że obecnie opracowywane aż cztery różne tytuły ze Smerfami w roli głównej, dzięki stosownej umowie podpisanej z IMPS. Ujawnione zostało, że każdą z gier odróżniać będzie jej gatunek. Wszystkie cztery Smerf-gry mają ukazać się w przeciągu najbliższych pięciu lat.
Prezes Microids, Stephane Longeard, skomentował dzisiejsze ogłoszenie w komunikacie prasowym:
Jesteśmy podekscytowani tą ambitną umową z IMPS, która jeszcze bardziej rozszerza naszą trwałą i bardzo obiecującą współpracę.
Praca nad tak bogatą serią, która przemawia do wszystkich pokoleń, pozwala nam tworzyć szeroką gamę różnych gier: każdy znajdzie coś dla siebie! Poza tym, dzięki tej współpracy i niesamowitej międzynarodowej sławie The Smufs, Microids nadal znacząco wzmacnia i dywersyfikuje swój katalog renomowanych adresów IP!
Gdy tylko zostaną opublikowane dokładniejsze informacji o The Smurfs: Mission Vileaf lub kolejnej grze o Smerfach na pewno napiszemy o tym stosowny wpis.
